Zabawy na śniegu

Właśnie wróciliśmy z białego szaleństwa i pomyśleliśmy, że możemy Wam zaproponować kilka propozycji zabaw na śniegu.

imag0468

Zadanie, które mogą służyć za rozgrzewkę lub zabawy na śniegu. Pamiętajcie, że rozgrzewka przed jazdą jest bardzo istotna. Jeżeli wybieracie się na stok warto wprowadzić elementy zabawy po to, żeby rozgrzewka przebiegała w radosnej atmosferze. 

1 – Ćwiczenia mięśni brzucha i nóg. Marsz po obwodzie koła. Na sygnał „Uwaga! Zaspa!”- uczestnicy chodzą po śniegu z wysoko unosząc kolana.

2 – Ćwiczenia kształtujące ruchomość odcinka piersiowego kręgosłupa – skręty tułowia. Uczestnicy wykonują polecenia zgodnie z opowiadaniem:

„Spójrzcie w prawo i w lewo, cóż to za wielkie drzewo. To piękny świerk, szumi i kołysze się na boki, podziwia piękne widoki.”

3 – Uczestnicy stoją na palcach i mają uniesione ręce nad głową. Poruszają się naśladując wirujące

płatki śniegu. Gdy usłyszą ustalony dźwięk – płatki opadają na ziemię –dzieci kucają.

4 – „Po śladach”– uczestnicy ustawiają się za osobą prowadzącą, która toruje im drogę w śniegu krótkimi krokami. Każde dziecko stąpa po śladach tak, aby ich nie zatrzeć.

5- Uczestnicy biegają w różnych kierunkach na wyznaczonym terenie. Na hasło „Lodowa rzeźba!” zatrzymują się w bezruchu. Na słowo start znowu biegają.

imag0464

Tor przeszkód

Ulepcie ze śniegu kilka większych kul. Ułóżcie je w różnych odległościach od siebie tak żeby powstał tor przeszkód. Waszym zadaniem jest pokonać tor bez zniszczenia przeszkód w dwie strony. Możecie to zrobić na kilka sposobów np. :

– bieganie między przeszkodami na czas,

– skakanie nad przeszkodami,

– pokonywanie toru na jednej nodze itp.

Rzut do celu

Zaznaczcie np. kijem na śniegu okrąg jako cel rzutów oraz linię startową. Każdy niech ulepi wyznaczoną liczbę śnieżek. Na zmianę rzucajcie do celu. Wygrywa ten kto umieści więcej swoich śnieżek w okręgu. Możecie również rozbudować zabawę tworząc więcej kręgów i określając ile punktów zdobywa się trafiając do każdego wybranego kręgu.

Bitwa na śnieżki

Jeżeli jest to możliwe to znajdźcie coś co będzie barykadą np. górka, tablica itp. następnie wykonajcie śnieżki. Na słowo start rzucacie w osobę z przeciwnej osoby/grupy śnieżką. Wygrywa ta osoba/grupa, której udało się przerzucić więcej amunicji na stronę przeciwnika. W przypadku większej ilości zawodników grę można zmienić na opcję – trafiona osoba przegrywa. W takiej opcji osoba trafiona siada poza polem gry i czeka aż zostanie jeden zawodnik lub grupa (wygrany/a) na polu bitwy.

Wytwarzanie kolorowego lodu

Wykorzystajcie dowolne foremki do których wlejecie wodę wymieszaną z barwnikiem. Wstawcie formy do zamrażalnika. Kiedy nasze wzory zamarzną to powstaną idealne elementy do zabawy na śniegu w zimową cukiernię.

Orzełek, aniołek

Zabawa, którą znają chyba wszyscy, kładziemy się na śniegu, na plecach, i szeroko rozkładamy ręce i nogi i ruszamy nimi. W ten sposób powstaje wizerunek orła lub aniołka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *