Świąteczny decoupage

Pozostajemy nadal w klimacie świątecznym i prezentujemy Wam świąteczny decoupage, który ostatnio pojawił się na naszych warsztatach dla dzieci.

Co to decoupage ?

Technika zdobnicza, w której przyklejamy papierowe ozdobne elementy (np. serwetki, fragmenty z gazet) do różnych powierzchni takich jak drewno, metal, plastik, szkło, ceramika, tkaniny itp.

Potrzebujemy:

  • drewnianą deskę do krojenia
  • serwetki ze wzorami, które będziemy chcieli nanieść na deskę
  • farbę akrylową
  • klej do decoupage’u
  • pędzel do farby oraz do kleju
  • dodatkowo: papier ścierny do wyrównania powierzchni oraz lakier do pokrycia warstwą ochronną deski

a

Deskę pomalowaliśmy białą farbą. Spójrzcie na serwetkę, którą przenosiliśmy na deskę. Wycięliśmy choinkę, a następnie oddzieliliśmy wszystkie warstwy serwetki tak, aby wycięty obiekt był bardzo cienki, wręcz przezroczysty.

b

Kolejnym krokiem jest ułożenie ozdobnego wzoru w wybranym miejscu i posmarowanie go klejem po wierzchu tak, aby „wtopić” obrazek w deskę. Zwróćcie uwagę, że nie używamy kleju w tradycyjny sposób od spodu, a używamy go na wierzchniej części serwetki.

a

W ten sposób możecie ozdabiać dowolnie swoje deski i wykorzystywać różne wzory z serwetek. Możecie jeszcze wzory zeszlifować papierem ściernym, co da dodatkowy efekt rozmycia obiektów, a na koniec deski można pokryć warstwą lakieru.

d

Tak jak pisaliśmy ozdabiać można różne powierzchnie, ale także różne obiekty. My przygotowaliśmy również świąteczne skrzynki na drobne prezenty.

dsc_0072

Miłej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *